CBG olej – málo známý, ale hodně účinný

O CBD už jste toho (nejen) od nás slyšeli a četli hodně. Ale co takový CBG olej? Na první pohled se to může zdát jen jako překlep ve zkratce, protože CBG zůstává ve stínu svého slavnější bratra, přesto skutečně existuje. Kanabigerol je jedním z více než stovky kanabinoidů obsažených v konopí. 

Nemá halucinogenní účinky a dalo by se říct, že je základním stavebním kamenem dalších kanabinoidů. Konopím produkovaná kyselina kanabigerolová (CBGA) se totiž pomocí složitých chemických procesů transformuje a dává vzniknout kanabinoidům CBD, THC i CBG. Samotné CBG má poté pro naše tělo celou řadu benefitů. Které to jsou? 

  • pomáhá s usínáním
  • zlepšuje kvalitu spánku
  • podporuje imunitní systém
  • snižuje hladinu cholesterolu a glukózy v krvi
  • uklidňuje nervový systém
  • zlepšuje trávení
  • pomáhá při regeneraci organizmu
  • má antiseptické a antimikrobiální účinky

 

A zase ten endokanabinoidní systém

CBG (stejně jako CBD) působí na kanabinoidní receptory CB1 a CB2 v našem těle. Díky tomu zvyšuje hladinu anandamidu, kanabinoidu, který se vyskytuje v našem těle a ovlivňuje spánek, paměť i celou řadu dalších funkcí. 

CBG nám pomáhá ke kvalitnějšímu a hlubšímu spánku, který hraje významnou roli při regeneraci organismu. Kromě toho posiluje obranyschopnost, snižuje hladinu cholesterolu a cukru v krvi, zlepšuje trávení, chrání nervovou soustavu před poškozením a příznivě působí na naše srdce. 

Velkou pozornost si CBG získává i pro svou schopnost účinně zmírňovat pocity smutku, úzkosti a deprese. Kanabigerol také prokazatelně zvyšuje chuť k jídlu a mohl by se stát nadějí v boji proti anorexii.  

 

CBG zatočí se záněty i bakteriemi

Účinky CBG ještě nebyly prozkoumány natolik, abychom mohli dělat jasné závěry. Už teď jsou ovšem této látce přičítány protizánětlivé a antimikrobiální účinky. CBG tak může pomoct mimo jiné při zánětlivých onemocněních močového měchýře nebo střev a dokáže naše tělo zbavit některých jinak rezistentních bakterií.

Kanabigerol má spoustu pozitivních účinků na naše tělo, přesto trochu neprávem zůstává zastíněný slávou svých známějších příbuzných. My jsme ovšem přesvědčeni, že si naši pozornost zaslouží. Proto CBG olej nemůže v naší nabídce chybět. 

 Zpět do obchodu